29.3.10

Semavere itibarını iade eden yazı..

İnsan teni narindir azizim, hora kullanmaya pek gelmez. İtina ister, ilgi ister, ilikleri kurumadan hoş gönlüm sefa ister.. “Edvörtayzmınt” sürümü kozmet-etik şekerlemelere pek gönüllü de değildir hani itina dediysek. Fazla şımartmamak da gerektir kimyevi entegrasyon yanılgısına. Üç beş kutu kremi hüviyet namına yanında taşıyan pimpirik insanı misali, ciddiyeti bayıra sürmemek de psikanalitik açılımlar doğrultusunda sağlığa faydalı gelebilir. Duru ve sağlıklı bir cilt temasına iş gören bütün iş verenleri kucaklamak lazımdır lakin. Zira (evet zira) ten çok mühim bir sinir iletişkenidir, onu sakınmak, kollamak, kodamanlamak lazımdır. Yoksa acır, çok acır..

“Yukarıdaki paragrafta yazarın özenle üstünde durduğu mefhum nedir” sorusuna cevaben gelecek en müsbet cümle : “belli bi halt yemiş ki ağlıyor” olacaktır. Bu minvaldeki cevapların hepsini öpebilirim. İnsanoğlu içtiği çiğ sütün zerrelerinin çekirdeğinde boğulacak bir gün. Ben o elektromikroskobik okyanusa hilafsız bodoslama atlayanlardan olacağım, bunu biliyorum. “Kendi etti kendi buldu sürünsün deyyus” da diyebilirler bana.. “Tekdir ile de uslanmadı, tam köteklik” de yapıştırılası etikettir böyle bol ahkamlı. İnanın, hepsini kucaklıyorum!

Ten, itina, bakım hede hödö eşdeğer cinsi terimleri aynı paragrafta hallac pamuğuna çevirmem işte hep o yediğim bol azotlu karışımdan kaynaklanıyor. Çay için, çay içirin, fekat ve lakin çaydanlık gibi ucuz ticari oyunlara gelmeyin (babalara gelmeyin). Bol azotu gıda etmiş bir adet şaşırmışın faydasız aforizması da görebilirsiniz bu taa ciğerden gelen “yanık” çağrıyı. Birinci dereceden yanık teşhislerine mel mel “nassı yhaa??” andaval bakışı atmadan, “özümüze dönelim, çok makineleştik yahu” türevgili çağrılara tek nesnelik kulak verin. Çözüm semaverde, buna inanın! Çaydanlık gibi insan varlığına düşman icatlara kulak asmadan, çayınızın enfes tadına da varmak adına;

Haydi bütün çaylar semavere!!

0 Yorumcu:

Yorum Gönder

Âlâkeder

© _iyi ya. 2013 - -